• Producent
    Procesor
  • System
    Obudowa
    Rozmiar matrycy

Jak najtaniej naprawić komputer?

Oczywiście najtaniej będzie jeśli zrobimy to samodzielnie.

W tym artykule opisujemy co można sprawdzić i co zrobić gdy komputer odmówił posłuszeństwa i przestał działać. 
Jak naprawić tanio niedziałający komputer – najtaniej będzie zabrać się za to samemu. Jeśli nawet ostatecznie nie damy rady, spróbować zawsze warto.

 

naprawiamy komputer samodzielnie i tanio

 

 

Problemy jakie mogą nas spotkać mają na ogół podłoże sprzętowe lub programowe, to znaczy że albo uszkodziło się coś z podzespołów samego komputera, albo problem tkwi w zainstalowanym oprogramowaniu lub systemie operacyjnym.

W tej części postaramy się podpowiedzieć jak poradzić sobie z problemami sofwareowymi. Oznacza to że zakładamy że komputer się włącza, czyli sytuacja nie jest najgorsza – jest szansa że ze sprzętem wszystko jest O.K., a wina jest po stronie oprogramowania. Jest to sytuacja, w której naprawy możemy dokonać najtaniej, bez dokupywania dodatkowych części zamiennych. 

Jeśli tylko na monitorze możemy odczytać wyświetlane informacje, powinniśmy skupić się na tym co sygnalizuje nasz PeCet. Uważnie i ze zrozumieniem czytać wszelkie komunikaty – najczęściej dają one czytelną wskazówkę co może być problemem. Trzeba zastanowić się też do czego komputer ostatnio był używany lub co było na nim instalowane – innymi słowy jakie operacje mogły spowodować że system przestał działać prawidłowo. Możemy w takim przypadku spróbować odinstalować ostatnio dodane programy, lub przywrócić system do ostatniego punktu przywracania.

Należy również upewnić się że system operacyjny nie padł ofiarą wirusów komputerowych. Jeżeli posiadamy system antywirusowy należy go bezwzględnie zaktualizować i przeskanować wszystkie dyski. Jeśli oprogramowania antywirusowego na komputerze nie było trzeba jak najszybciej się w nie zaopatrzyć. Można pobrać bezpłatne wersje z Internetu lub zakupić bardziej profesjonalne rozwiązanie płatne. Nawet tani czy bezpłatny program antywirusowy może oszczędzić nam wielu kłopotów, w tym utraty bezcennych danych.

Jeśli wyżej wymienione operacje nie przyniosą efektu pozostaje nam przeinstalowanie systemu operacyjnego. Należy wystartować komputer z płyty instalacyjnej z systemem operacyjnym i przeinstalować system. Pierwszą instalację można przeprowadzić w trybie naprawy. Zostaną nadpisane pliki systemowe bez utraty danych takich jak dokumenty czy zdjęcia. Dopiero jeśli taka instalacja nie przyniesie oczekiwanych efektów zaleca się instalację wszystkiego od nowa z formatowaniem partycji systemowej włącznie.

Po takiej instalacji systemu mamy praktycznie pewność, że komputer powinien pracować stabilnie. Jeśli pozostały problemy typu niespodziewane zawieszanie lub restartowanie komputera są one najprawdopodobniej z przyczyn sprzętowych: błędów pamięci, płyty głównej lub np. źle działającego zasilacza.

Tanie komputery to domena i główne hasło opisujące w skrócie naszą działalność. Sklep prowadzi sprzedaż taniego markowego sprzętu elektronicznego. Za cel obraliśmy sobie oferować klientowi najlepsze oryginalne modele laptopów i komputerów, najtaniej jak to tylko możliwe oraz dostarczać je na terenie całego kraju szybko i bezpiecznie. Oferowane produkty to tanie poleasingowe, używane komputery i laptopy a także monitory i drukarki.  W Sklepie Internetowym  taniekomputery.com.pl dbamy o aktualne ceny i zdjęcia produktów, które wykonujemy samodzielnie.  Firma działa od 1998 roku, obsługując przez lata dziesiątki tysięcy klientów. Życzymy udanych zakupów, oraz zadowolenia z nabytych u nas laptopów i komputerów.